Gib.gov.tr Kira Beyan Sistemi

İlgili Konular: Haberler     
Medyatik Blog İçerik Resmi

 

Artık kira gelirlerimizin beyannamelerini kolaylıkla doldurup vergimizi daha kolay ödeyebileceğimiz bir online aracımız bulunmaktadır. Vergi dairelerine gitmeden beyannameleri Yazının devamını okuyarak ne gibi işlemler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından siz değerli mükelleflerimizin kira geliri beyanlarını, teknolojinin sunduğu imkanları kullanarak vergi dairesine gitmeden, internet üzerinden hızlı, kolay ve masrafsız bir şekilde almak amacıyla tasarlanmış olan "Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi" hayata geçirilmiştir.

Bu Sistem ile Kira Geliri (Gayri Menkul Sermaye İradı) elde eden mükelleflerimizin banka, katılım bankaları, PTT, tapu, sigorta şirketleri gibi kurum ve kuruşlardan alınan kira, gayrimenkul, sigorta, gider ve indirim bilgileri kullanılarak beyannameleriniz önceden hazırlanmak suretiyle internet ortamında siz değerli mükelleflerimizin onayına sunulmaktadır. Beyannamenizdeki bilgiler doğru ise onaylayarak, eksik veya hatalı ise düzeltip onaylayarak gönderebilirsiniz.

Üstelik daha önceden hiç beyanda bulunmamış olsanız bile bu Sistemle beyanname verebilir ve vergi dairesine gitmeden mükellefiyetinizi tesis ettirebilirsiniz.

LÜTFEN DİKKAT !
2011 yılında elde ettiğiniz kira gelirinin beyan dönemi 1-26 Mart 2012 tarihleri arasındadır.

Sistem'e girememe veya beyannameyi gönderememe gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için beyannamenizi SON GÜNLERE KALMADAN onaylayınız.

Ayrıca, kira gelirinizi elden tahsil etmiş olsanız da, bilgilerinizi Sistem üzerinden girmek suretiyle beyannamenizi oluşturup gönderebilirsiniz.

Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

Gib.gov.tr Alındı Belgesi Sorgulama

Ödediğiniz vergi borcunuzu görmek için alındı numarası ile aşağıdaki adresten sorgulama yapabilirsiniz.

  • Alındınız varsa, barkod alanı altındaki değeri girerek daha hızlı sorgu yapabilirsiniz.
  • Alındınız yoksa, kredi kartı numaranızın ilk 6 ve son 4 rakamını, ödeme tarihinizi ve ödeme miktarını girerek sorgu yapabilirsiniz .

 

Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Yorumlar

Yeni yorum veya soru gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • PHP source code can also be enclosed in <?php ... ?> or <% ... %>.
  • Eklediğiniz bağlantılara rel="nofollow" eklenerek, eklediklerinizin arama motorları tarafından bu site üzerinden indexlenmesi engellenir.

  • You may insert videos with [video:URL]

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi


1 + 0 =
Basit matematik sorusunuz çözünüz. Örn; 1+3= 4