arama motoru optimizasyonu

SEO Tools

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Seo ayarlarını yapmak

Arama motoru optimizasyonu işleminde çığır açacak bir eklenti daha yapılmaktadır. Henüz yapılmaktadır dedim çünkü daha kararlı bir sürümü çıkmış durumda değil. Burada paylaşmamın amacı gerçekten başarılı bir eklenti olacağına inandığım içindir.

Wp Seo: Sayfa Açıklaması Ayarları

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Wp Seo Ayarları (Settings) : Sayfa Açıklaması Ayarları (Edit Meta Description)

Description yani açıklama meta ayarlarından bahsedeceğim. Bu metanın sayfanız hakkında bilgi veren bir etiket olduğunu hatırlatayım.

Description metasının aktif olması için Activate formatting of the meta description burayı tikliyoruz ve aktive ediyoruz.

Site Hit Artırma Yolları

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

SEO Nedir?

Öncelikle site sahiplerinin en büyük sıkıntılarından biri hitinin büyük bir kısmını oluşturan google,yahoo gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmama / çıkamama sorunudur.Bunun nedeni ise sitenizin tekil hitlerinin çoğunun %90 lık bir kısmının google ve diğer arama motorlarından gelmesidir.SEO yani search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu ile sitenizin kritik kelimelerde aratıldığında üst sıralarda çıkma ihtimalini yükseltme çalışmasıdır diyebiliriz.Ya

Google Ping Fonksiyonu {PHP}

İlgili Konular: Php     

Google sitenizde birşey değiştirdikten sonra, google örümceklerini uyarmanız için tasarlanmış bir sistem gelişti. Önceleri google gelecek mi, sayfamı görecek mi diye düşünürken ping ile google lı çağıra biliyoruz. Drupal sitelerinde ping ve multiping eklentileri ile bu durum sağlanırken diğer sistemler iin el ile yazmamız gerekebiliyor.

Fonksiyon:

Web sitenizi kolay yoldan arama motorlarına kayıt edin

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Arama motorlarına ücretsiz kayıt eden siteler:

Arama motorlarına sitenizi kayıt ettirseniz dahi sitenizin optimizasyonu iyi yapılmamışsa sıralamada öne çıkamazsınız. (www.aratmedya.com)


Addme 77 Motora Kayıt.

Free Submission Service:500 adet arama motoruna kayıt edebiliyor.Sayfanıza linkinin koyulmasını istiyor.

Google Sandbox - filtre ve Seo

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Seo işlemleri ile oldukça ilgileniyorum ve eskiden beri gelişmeleri takip etmekteyim. Google gerçekten bu işi uzmanların yapmasını sağlayacak önlemler alıyor bunlardan biride sandbox ve onu takip eden filtre işlemleridir. Sandbox hakkında ayrıntılı bilgim ve inceleme vaktim olmadı, açıkcası wm90.org sitesi üzerinde akay arkadaşımız yeterince ve güzel bir şekilde açıklamış bende size onun açıklamasını paylaşmayı doğru buldum. Aşağıdaki açıklama ile sitenizde neler yaparsanız sizin açınızdan yararlı olacak kendiniz farkına varabilirsiniz.

 

SANDBOX nedir?