seo

Alexa da sıranızı yükseltin

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Alexa sıralamamızı yükseltmek için bazı hilelere başvurabiliriz ancak hangisi ne kadar doğru biliyormuyuz. en iyisi emin adımlarla yükselmek aynen bu sitemde olduğu gibi ancak genede bazı yöntemlere başvurmak isterseniz aşağıda yazburaya haber bloğunun sahibinden gelen açıklamayı incelemenizi öneririm:

SEO Tools

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Seo ayarlarını yapmak

Arama motoru optimizasyonu işleminde çığır açacak bir eklenti daha yapılmaktadır. Henüz yapılmaktadır dedim çünkü daha kararlı bir sürümü çıkmış durumda değil. Burada paylaşmamın amacı gerçekten başarılı bir eklenti olacağına inandığım içindir.

Google Pagerank Değerlerini Güncelledikten Sonraki Değerimiz

İlgili Konular: Günlük Hayatımızdan     

Google Pagerank değerimiz bir acayip olmaya başladı. Geçenlerde ikiden sıfıra düşürmüştü, şimdi ise bire geçi çıkarmış. Ayrıca bir başka siteminde google pagerank değeri ikiye yüksekmiş. Hepimiz için hayırlı olsun.

Seo da drupal mı yoksa wordpress mi?

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Yazıyı okumanızdan önce belirtmek isterim ki hayatımda hiç wordpress kurmadım ve kurmaya da gerek duymuyorum. Wordpress in eklentilerinden dolayı fazlasıyla işlemci kullanması çoğunun canını sıkmışken drupal gibi mükemmel bir CMSyi bırakıp wordpresse geçmem beklenemez zaten.

Site Hit Artırma Yolları

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

SEO Nedir?

Öncelikle site sahiplerinin en büyük sıkıntılarından biri hitinin büyük bir kısmını oluşturan google,yahoo gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmama / çıkamama sorunudur.Bunun nedeni ise sitenizin tekil hitlerinin çoğunun %90 lık bir kısmının google ve diğer arama motorlarından gelmesidir.SEO yani search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu ile sitenizin kritik kelimelerde aratıldığında üst sıralarda çıkma ihtimalini yükseltme çalışmasıdır diyebiliriz.Ya

Google artık 1 numara değil!

İlgili Konular: Haberler     

Facebook ilk kez ABD'deki haftalık trafik rakamlarında Google'ı geride bıraktı.

İnternet trafiğini takip eden Hitwise firmasının rakamlarına göre 8 Mart’ta başlayan hafta Facebook’un trafik payı yüzde 7.07 olurken, Google yüzde 7.03’te kaldı.

Aynı hafta Facebook.com adresine tıklayanların oranında yüzde 185 artış olurken, Google ziyaretçileri sadece yüzde 9 arttı.

Web sitenizi kolay yoldan arama motorlarına kayıt edin

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Arama motorlarına ücretsiz kayıt eden siteler:

Arama motorlarına sitenizi kayıt ettirseniz dahi sitenizin optimizasyonu iyi yapılmamışsa sıralamada öne çıkamazsınız. (www.aratmedya.com)


Addme 77 Motora Kayıt.

Free Submission Service:500 adet arama motoruna kayıt edebiliyor.Sayfanıza linkinin koyulmasını istiyor.