Yahoo

Drupal Harita eklentileri

Drupal sisteminin bildiğim tüm harita eklentilerinin bağlantılarını veriyorum.

İlerleyen zamanlarda tek tek hepsini açıklamaya gayret edeceğim şimdilik unutmadan linklerini vermek istedim.

İstediklerinize göre, yorumlar arttıkça açıklamaları arttırmaya gayret ederim.

http://drupal.org/project/visitorinfo

http://drupal.org/project/openlayers_geocoder

Web tasarım işine başlamak için kaynaklar

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Web tasarım öğrenmek ve bazı referanslara ulaşmak için güzel kaynakları bu yazıda bulabilirsiniz. Kaynaklar Eğitmen İzzet pembeci tarafından hazırlanmış ve öğrencilerine sunulmuştur bende çok yararlı gördüğümden burada paylaşma gereği duydum.

 

Yahoo Mail’i Açamayanlar İçin Çözüm

İlgili Konular: İnternet Haberleri & Site Tanıtımları     

Size şimdi yaklaşık 4-5 devam eden bir sorunun çözümü hakkında bir yazı yazacam.Bu sıkıntı yahoo mail kullananların iyi bileceği bir sıkıntı.Bu sorun yahoo.com sitesine girilip yahoo maili açamama sorunu.

Site Hit Artırma Yolları

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

SEO Nedir?

Öncelikle site sahiplerinin en büyük sıkıntılarından biri hitinin büyük bir kısmını oluşturan google,yahoo gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmama / çıkamama sorunudur.Bunun nedeni ise sitenizin tekil hitlerinin çoğunun %90 lık bir kısmının google ve diğer arama motorlarından gelmesidir.SEO yani search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu ile sitenizin kritik kelimelerde aratıldığında üst sıralarda çıkma ihtimalini yükseltme çalışmasıdır diyebiliriz.Ya

Gmail’de Görüntülü Konuşma

İlgili Konular: Bilgisayar Programları & Bilgiler     

Gmail den indirilecek ufak bir eklenti ile tarayıcı üzerinden çalışan ve Gmail üzerinden görüntülü ve sesli iletişim imkanı sağlayan yeni aracını tanıttı.Bu yeni görüntülü ve sesli Gtalk özelliğini kullanabilmek için http://mail.google.com/videochat adresine gidip “Voice and Video Chat” özelliğini hem web hem de Gmail için aktif etmeniz gerekiyor.Hepsi bu.Bundan sonra kullanabilirsiniz.

Programsız Aim,Msn,Yahoo ve(ya) Google Talk Kullan : Meebo.com

İlgili Konular: İnternet Haberleri & Site Tanıtımları     

Teknolojinin gelişmesiyle beraber msn messenger artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Msn kullanımı gitgide yaygınlaşmakta. Bunun doğal sonucu olarak da bazı işyerleri ve okullarda msn kullanımı yasaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda msn’e girmek için web messenger, e-buddy gibi siteleri kullanabiliriz. Bu siteler arabirim olarak sadece browser kullanıyor.