drupal facebook

TweetMeme

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Twitter da paylaş eklentisi

Bir çok sitede twitter da paylaşım butonları gösmüşsünüzdür. Bu paylaşımların kaç kere yapıldığı bir baloncuk ile bildiriliyor.

Eğer bir çok sosyal sitede paylaşılmasını istiyorsanız (Bu sitedeki butonlar gibi) kendi yazdığım Share Buttons eklentisine buradan ulaşıp kullanabilirsiniz.

Facebook Share

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Facebook da paylaş eklentisi

Bir çok sitede facebook da paylaşım butonları gösmüşsünüzdür. Bu paylaşımların kaç kere yapıldığı bir baloncuk ile bildiriliyor.

Fbconnect

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Facebook ile bağlan eklentisi

Drupal ile hazırlanmış sistemlerimize ziyaretçilerin facebook hesapları ile giriş yapabilmelerini sağlamak için kullanacağımız eklentidir. Bu bağlantı yöntemi kullanıldığında kullanıcının Facebook şifresi hiçbir şekilde sizin veritabanınız da tutulmuyor.

Eklentinin kurulumu:

Twitter / Facebook da paylaş eklentisi - TweetMeme / Facebook Share

Drupal - CMS - PHP - Jquery - Web Tasarım

Bir çok sitede twitter da paylaşım butonları gösmüşsünüzdür. Bu paylaşımların kaç kere yapıldığı bir baloncuk ile bildiriliyor. Aynı işlemi facebook için gerçekleştiren bir eklentide mevcuttur. İkisini birlikte kullanmak ne kadar kararlı olur bilemiyorum.

Kullanıcı durumları - Facebook-style Statuses (Microblog) - Türkçe - Drupal

Sitenizde kullanıcılar profillerine girip aynı facebook da durum paylaştıkları gibi durumlarını paylaşmalarını isterseniz kullanabileceğiniz bir eklenti yazılmıştır.

Bu eklentiye Facebook-style Statuses denilmiştir. Buradan eklentiye ulaşabilirsiniz.

Türkçe dil dosyası aşağıda ektedir.

Facebook ile bağlan eklentisi ve Türkçe dil dosyası

Drupal ile hazırlanmış sistemlerimize ziyaretçilerin facebook hesapları ile giriş yapabilmelerini sağlamak için kullanacağımız eklentinin adı [tip:fbconnect=Drupal sisteminde facebook hesabı ile giriş modülü]tir. Fb connect modülüne buradan ulaşabilirsiniz.