wordpress

ShutterShot WordPress Teması

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     
ShutterShot WordPress Teması

İnternet üzerinde fotoğraf stüdyosu ararken wordpress ile yapılmış bir siteye denk geldim ve tasarımı çok hoşuma gitti. İlk başta tasarımın özel oluşturulduğunu düşünmüştüm ancak kodlarını incelediğimde ShutterShot isimli ücretsiz bir tema olduğunu tespit ettim. Fotoğraf, tablo veya benzeri görselliğin ön planda olduğu firma sitelerinde kullanılabilir.

Wordpress psd tema oluşturmak

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     
Drupal - CMS - PHP - Jquery - Web Tasarım

Drupal de tema ile ilgili sorunlar yaşarken wordpress sistemi için tema yapan programlar bulmak insanı kıskandırıyor. Wordpress tema konusunda oldukça iyi ancak sistem olarak blogtan öte çıkamıyor.

Neyse gelelim konumuza, wordpress için bir psd hazırlayıp divine programı aracılığı ile wordpress temasını kolaylışla oluşturabiliyorsunuz.

Kaliteli wordpress temaları

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Kategorilere göre ayrılmış birbirinden güzel wordpress temalarını bulabileceğiniz bir site oluşturulmuş. Sitenin dili ve temalar ingilizce olsa da site için bir sorun teşkil etmez. İndirdiğiniz temalardaki bölümleri de kendiniz Türkçeye kolaylıkla çevirebilirsiniz.

Buradan ilgili siteye ulaşıp temaları denemeye başlayabilirsiniz.

Seo da drupal mı yoksa wordpress mi?

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Yazıyı okumanızdan önce belirtmek isterim ki hayatımda hiç wordpress kurmadım ve kurmaya da gerek duymuyorum. Wordpress in eklentilerinden dolayı fazlasıyla işlemci kullanması çoğunun canını sıkmışken drupal gibi mükemmel bir CMSyi bırakıp wordpresse geçmem beklenemez zaten.

Wordpress mi ? Joomla mı ? Diğerleri mi?

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Çoğu kişinin hayalidir bir web sitesine sahip olmak bazıları kişisel bazılarıda iş için bir web sitesi sahibi olmak ister.Bazı kişiler ise eğlence olsun diye ve birde artık blog sisteminden sıyrılıp daha profesyonel işlere atılmayı düşünür.Bu şekilde düşünen ve kodlama bilmeyenler için çok pratik ve güzel sistemler ortaya çıkarmış internet mucitlerimiz.Bunlardan bazıları worldpress,joomla,bedeva-s

Wordpress Türkçe/ Diğer Temalar ve site üzerinden kolaylıkla tema oluşturma

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     

Buldukça daha da eklenecektir. Sizlerde bildiklerinizi yorum olarak eklerseniz daha güzel paylaşımlar olabilecektir.

Online olarak tema oluşturmak için: