facebook

Facebook Virisü - Yetenek Sizsiniz!

İlgili Konular: Bilgisayar Programları & Bilgiler     
Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü

Son zamanlarda facebook üzerinde baş belası bir virüs çıktı. Bu virüs "Arkadaşlar utanıyorum ama sizce video nasıl olmuş?" şeklinde paylaşımlar yapmakta ve bir dosya linki iletmektedir, bu linke tıklanıldığında bilgisayara virüs bulaşmaktadır.

Facebook Gizlilik

İlgili Konular: İnternet Haberleri & Site Tanıtımları     
Medyatik Blog İçerik Resmi

 

Facebook Güvenliği İçin Bazı Kurallar

İlgili Konular: İnternet Haberleri & Site Tanıtımları     
Medyatik Blog İçerik Resmi

Geçtiğimiz ay 500 milyonu aşkın Facebook kullanıcısının neredeyse beşte birinin profillerindeki kişisel bilgiler derlenip dosya halinde 'kamuoyuna' açıldı ve pek çok firma bunu indirdi. Elbette bu yasadışı değildi ancak Facebook abonelerinin koyduğu her bilgi ve dosyanın ne kadar kolay kullanılabileceğinin de kanıtı oldu.

Facebook hayran sayfası üyelere toplu mesaj gönderme

İlgili Konular: Haberler     
Medyatik Blog İçerik Resmi

Facebook gün geçtikçe gözdeliğini arttırmakta ve beraberinde grup ve sayfa kullanımıda kişilerin kendini ve hizmetini tanıtması için kullanılmaktadır. Bu nedenlede grup ve sayfaları kullanırken sık sık üyelere mesaj atma gereği duyarız. Bunu yapmanın yollarına birazcık değinelim istedik:

Facebook Sayfasına Hayran Çekmek

İlgili Konular: Günlük Hayatımızdan     

Facebook ile ilgili herkes bir şeyler yapmaya çalışırken sosyal ağlarla ilgili sayfalarda oldukça arttı. Bir çok blog da facebook sayfaları ile iligli yazılar çıkmaya bağladı. Bende biraz bu konuya değinmek istedim.

Aşağıdaki yöntemler sayesinde hayran sayfanıza dürüst yollarla üye çekebilirsiniz. Dürüst olmak istemiyorsanız yok şuna söyle yapalım veya bir kız adı filan koyun uçsun gitsin:)

Fancy contacts

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Site sahibi ve sosyal ağ sayfaları ile iletişim

Sosyal sitelerdeki hesaplarımız ve posta adresimiz aracılığı ile ziyaretçilerimizle iletişim kurmamızı sağlamaktadır. Bir blok yardımı ile bu işlemi gerçekleştirirken görselliği de ele alan bir eklentidir.

Facebook Çantam Nerde?

İlgili Konular: Günlük Hayatımızdan     
Medyatik Blog İçerik Resmi

Son günlerde sıkça karşılaşdığımız profil bilgilerinin cevabı çantam nerede sorusunun cevabıdır. Biraz devrik bir cümle oldu ama işin aslını öğrenince gene şaşırdım.

Geçtiğimiz senelerde iç çamaşırı rengini söyleyerek dikkat çeken kızlar gurubu şimdide çantalarının nerede olduğunu söyleyerek meme kanserine dikkat çekmek istiyorlar.

Facebook Stream

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Facebook da kullanıcının yaptıklarını yayınlama

Facebook Live Stream Module eklentisi sayesinde kullanıcıların yaptıkları yorumları, beğenileri v.b. yapılanları facebook da yayınlayabilir, facebook da yaptıklarınıda sitemizde yayınlayabilirz.

Bu eklentiyi kurmadan önce Facebook Connect eklentisini kurmanıza ihtiyaç duyulabilir.

Drupal for Facebook

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Drupal ile facebook uygulaması oluşturmak

Drupal ile yaptığınız bir siteyi nasıl bir facebook uygulamasına çevirirsiniz hiç merak ettiniz mi?

Ben merak ettim ve araştırdım. Çok zor olmasa da bir eklenti ve biraz çaba ile bu işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Eğer uğraşmayı sevmeyen bir yapınız varsa eklentiye hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim.

Fbconnect

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Facebook ile bağlan eklentisi

Drupal ile hazırlanmış sistemlerimize ziyaretçilerin facebook hesapları ile giriş yapabilmelerini sağlamak için kullanacağımız eklentidir. Bu bağlantı yöntemi kullanıldığında kullanıcının Facebook şifresi hiçbir şekilde sizin veritabanınız da tutulmuyor.

Eklentinin kurulumu: