microsoft

Windows phone 7 iş başında

İlgili Konular: Haberler     

Windows phone 7, Android ve iPhone OS gibi bir telefon işletim sistemi yazılımıdır. Android ve iPhone OS yazılımlarının ne kadar rakibi olabilir bilinmez ama piyasaya sürülmesi ile beraber, yaygınlaşmasının çok hızlı gerçekleşeceğini düşünmekteyim.

Facebook’ta Microsoft açılımı

İlgili Konular: Haberler     

Facebook Microsoft’a önce tekmeyi vurdu, sonra kucak açtı: İşte iki devin yeni ilişkisi… Facebook kendi reklamlarının kontrolünü tamamen kendi eline alıyor. Microsoft ile imzaladığı özel reklam anlaşmasını erken bitiren sosyal ağ devi, siteden Microsoft banner reklamlarını kaldırdı. Bu değişim 30 gün içerisinde son bulacak.

Win7 pil sorununda resmi açıklama

İlgili Konular: Haberler     

Windows 7, son dönemde karşılaştığı en büyük suçlamada temize çıktı. İşte sorunun gerçek nedeni. Microsoft Windows 7 kullanan dizüstü bilgisayarlardaki batarya problemine daha önceki haberimizde değinmiştik Microsoft’un TechNet forumlarında gelen şikayetler, Windows 7′de pil ömrünün çok çabuk bittiğini iddia ediyordu.

Google artık 1 numara değil!

İlgili Konular: Haberler     

Facebook ilk kez ABD'deki haftalık trafik rakamlarında Google'ı geride bıraktı.

İnternet trafiğini takip eden Hitwise firmasının rakamlarına göre 8 Mart’ta başlayan hafta Facebook’un trafik payı yüzde 7.07 olurken, Google yüzde 7.03’te kaldı.

Aynı hafta Facebook.com adresine tıklayanların oranında yüzde 185 artış olurken, Google ziyaretçileri sadece yüzde 9 arttı.