javascript

Javascript aggregator

Bilgiler
Ne için kullanılır: 
Javascript dosyalarını sıkıştırmak

Drupal sitelerinde en önemli özellik belleklemenin ve sıkıştırmanın çok kaliteli olmasıdır. Biz bu bellekleme ve sıkıştırma işlemlerini bir adım daha öne taşımak istersek javascript aggregator eklentisini kullanabiliriz. Bu eklenti javascript dosyalarını ek sıkıştırma yöntemleri ile daha da sıkıştırmakda ve sitemizin performansında artış gözlenmektedir.

Javascript dosyalarını sıkıştırmak - javascript aggregator - Drupal

Drupal - CMS - PHP - Jquery - Web Tasarım

Drupal sitelerinde en önemli özellik belleklemenin ve sıkıştırmanın çok kaliteli olmasıdır. Biz bu bellekleme ve sıkıştırma işlemlerini bir adım daha öne taşımak istersek javascript aggregator eklentisini kullanabiliriz.

Javascript harita kütüphanesi

İlgili Konular: Jquery & Javascript     

mapper.js isimli javascript dosyası ile web sitenizde bulunan bir haritanın şehirlerini otomatik olarak vurgulatabiliyorsunuz. Böylece ziyaretçileriniz mouse ile haritadaki bir şehrin üzerine geldiklerinde, o şehri vurgulanmış olarak ve ismiyle birlikte görebiliyorlar.

Bu javascript dosyası Firefox 1.5+, Opera 9+, Safari ve IE 6+ ile çalışabiliyor.

Resim Kenarlığı Düzeltme Kütüphanesi: Edge

İlgili Konular: Jquery & Javascript     

Açık kaynak kodun hızla yayıldığı günümüzde javascript kütüphanelerin yerini inkar etmek haksızlık olur. Yeni kütüphanelerden Edge kütüphanesi resimlerinizin kenarlarını sizin isteyeceğiniz efektle gösteriyor. Geniş dökümantasyonu ile güzel seçenekler sunan Edge mutlaka görülmeli.

Yazıyı Resme Çevirme Kütüphanesi

İlgili Konular: Web Tasarım Genel Bilgiler     
Yazıyı Resme Çevirme Kütüphanesi