teknoloji haberleri

Artık C# alanın da paylaşımlarda bulunacak olan yeni yazarımız Neşe de aramızda

İlgili Konular: Haberler     
Drupal - CMS - PHP - Jquery - Web Tasarım

Medyatik blok giderek yapısını genişletiyor zaten bunu söylememize gerek yok. İki ay içersinde bu kadar ilerleyen başka bir blok var mı bilmiyorum açıkcası. Tabi bu sadece bizim sayemizde değil tabikide okuyucularımızın giderek artması da bunda önemli bir rol oynamaktadır.

Windows phone 7 iş başında

İlgili Konular: Haberler     

Windows phone 7, Android ve iPhone OS gibi bir telefon işletim sistemi yazılımıdır. Android ve iPhone OS yazılımlarının ne kadar rakibi olabilir bilinmez ama piyasaya sürülmesi ile beraber, yaygınlaşmasının çok hızlı gerçekleşeceğini düşünmekteyim.

Cam parçasında çok yüksek elektrik enerjisi...

İlgili Konular: Haberler     

Bir grup malzeme bilimcisi çok ince üretilmiş bir endüstriyel cam parçasında çok yüksek miktarlarda elektrik enerjisini depolamayı başardılar. Kapasitörlerin bir parçası olarak iki metal tabakanın arasına yerleştirilen bu cam şeritler, kalp ritmini düzenleyici defibrilatör gibi cihazlarda çok yüksek miktarda enerjiyi bir anda boşaltabiliyor.

Teknoloji haberleri

İlgili Konular: Günlük Hayatımızdan     

Teknoloji haberleri ile alakalı günümüzde elimizi atsak yeni bir teknolojiye denk geliyor. Peki ya bu teknolojileri haber edenlere ne demeli? Saçma sapan bir sürü yazıları buluyoruz google aramalarında. Bence buna bir dur denmeli. Biri kalkıp rasgele site yapıyor, onu da geçtik emek vermeden blok yapıyor ve oradan buradan haberleri alıp yayınlıyor, bakıyorsunuz ki ilk sırada...

Bu banka sanal alemde kurtarıcı arıyor

İlgili Konular: Haberler     

Birinci göreviniz toplumsal yaratıcılık konusunda bir fikir oluşturmak. Toplam 10 görevin bulunduğu yarışmaya önce kayıt olan 4 bin kişi katılacak. 120 ülkeden katılımcısı olan oyun dün başladı. Oyun herkese açık. 10 haftalık bir sürecin ardından katılımcılardan dünyayı birçok beladan kurtarmaları bekleniyor.

Rusya uçan daire üretecek

İlgili Konular: Haberler     

Rusya’nın Ulyanovsk bölgesi yerel hükümeti uçan dairelerin üretimini gerçekleştirecek beş yıllık projeyi onayladı. Uçan daireler helikopter ve zeplin melezinden oluşacak. Dünya’da ‘aerostatik termobalast aracı’ olarak bilinen uçan dairelerin üretim firması LocomoSky kısaca ‘Locomoskayner’ ismini verdi. Locomoskayner MAKS-2009 havacılık sergisine ilk defa tanıtılmıştı.