1 (Bir) Mayıs İşçi Bayramı nasıl olmalı?

İlgili Konular: Haberler     
Drupal - CMS - PHP - Jquery - Web Tasarım

1 Mayıs işçi bayramı; her sene bir dert haline geldi işçi bayramı... Bu sene ise Taksim bu bayrama açıldı. Gerek polislerin gerekse halkın korkmaya başladığı bu bayram neden böyle olmak zorunda diye sitem etmiyor değilim. Aslında hepimizin bayramıdır. Diğer bayramlarda olduğu gibi herkes çocuklarını alıp tanıdıklarını alıp neşe ile kutlansa ne olur ki? Ben daha güzel olacağını düşünüyorum.

Bir kaç kişinin gazına gelip herkes direk o yöne eğilim gösteriyor. Bu doğru olmasada ne yazıkki toplumumuzun yapısı böyledir. Üniversite okuduğumuz yıllarda da böyle değil mi idi zaten? Bir arkadaşımız bir şey yapmak ister, ses tonu ve kandırma kabiliyeti yüksek, hele de sesi yüksek çıkıyorsa tamamdır; herkes onun dediğini yapmak için sıraya girer.

Umarım ilerleyen senelerde bu bayram değişecek ve bizlerinde yüzü gülecektir. Bu sene Taksimin bayram için açılması güzel ve memnun edici bir jest olmuştur. Fakat Taksimdeki dükkanlara sorduğumuzda hepsinin gözünde bir tedirginlik olduğu bizlerden kaçmıyor değil.

İlerleyen zamanlarda her zaman temiz ve alnımızın akıyla çıktığımız bayramlar dilerim. Her kutlama ve bayram etkinliği bizler içindir. Bunların kötü emellere kullanılmasına izin vermemeliyiz, hatta bayramların kutlanmasınada destek olmalıyız. Tabikide yasal ve ahlaki sınırlar doğrultusunda... Hiç bir kimsenin malına ve haklarına tecavüz etmek bizlere yakışmaz.

Yorumlar

bir mayıs gösterilerinde eylem yapan terörist olursa ve her türlü zarar verirse,bu zarar gösteriyi düzenleyen sendika,parti,vb lerine tazmin ettirilmeli.sorumluluğu almayan olursa gösteriye izin verilmemeli.Esasen bir mayıs bahar bayramıdır.işçi bayramının bir mayısta kutlanlıması şartmı?Bir mayısta ne kadar çakal varsa törende eyleme girişiyor. işçi bayramının dünya ile birlikte kutlamakta ne fayda var.?.Her zaman marksistler maocular dinsiz ve ateist hainler pravakasyona girişiyor.Bu sebeble gösterileri şehir dışında yaptırılmalı.Eylemciler kan akıtacaksa birbirini yesin dursun.Çakalllık yapanlar kayda alınmalı ve gereği ağır şekilde yapılmalı.Bu sözde bayramda iyi niyet yoktur.Gezi eylemi gibi ve eski bir mayıslar gibi..Özellikle her türlü bayrak kullanılmamalı.Bir mayıs türklerle ilgili olmadığı için türk bayrağı olmasada olur.Zaten TC bayrağını taşıyanda numaradan taşıyor ve polis asker taşlıyor..Eylemciler bu bayramda kuduz gibi gezer sataşır.dikkat etmeli

Yeni yorum veya soru gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • PHP source code can also be enclosed in <?php ... ?> or <% ... %>.
  • Eklediğiniz bağlantılara rel="nofollow" eklenerek, eklediklerinizin arama motorları tarafından bu site üzerinden indexlenmesi engellenir.

  • You may insert videos with [video:URL]

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi


7 + 7 =
Basit matematik sorusunuz çözünüz. Örn; 1+3= 4